Jdi na obsah Jdi na menu
 


DMX

2. 3. 2008
životopis dmx:

DMX debutoval kontroverzním filmem Hypa Williamse Belly. První velkou příležitost mu dal producent Joel Silver. Bylo to v akčním filmu Romeo musí zemřít. Hrál zde Silka, majitele diskotéky, který se snaží přežít uprostřed války dvou gangů a po boku Jeta Liho.

V dalším akčním filmu producenta Joela Silvera Lovec policajtů pro změnu sekundoval Stevenu Seagalovi jako Latrell Walker, obchodník s drogami, který pomáhá pochytat úplatné policisty.

Mimo to je DMX úspěšným rapovým zpěvákem a skladatelem, který má na kontě několik desek. Na přední příčky hudebních žebříčků se dostal deskou inspirovanou klasickými horory nazvanou Flesh of My Flesh, Blood of My Blood. Jeho píseň například můžeme slyšet ve snímku Rychle a zběsile.

DMX také režíroval několik videoklipů. Jako muzikant se objevil v celovečerním dokumentárním filmu Backstage.


Přezdívka: DMX
Pravé jméno : Earl Simmons
Narozen: 18.prosince 1970
Sign: Střelec
Narozen: Baltimore, Maryland, USA


Earl Simmons se narodil 18. prosince 1970 v Baltomoru v Marylandu . Později se mladý Earl přestěhoval i se svojí tetou do New Yorku, protože ho jeho rodina chtěla dostat z vlivu Baltimorské komunity. Poté co si získal svoji reputaci jako DJ v místních projektech, rozhodl se využít svoje schopnosti jako rapper. Svoji přezdívku DMX převzal s digitálního zařízení (DMX = Digital Sound Machine). Později podepsal smlouvu s Columbia Records a vydal svůj promo singl "Born Loser". Ale DMX nebyl hlupák, a tak brzy z Columbia Records odešel, protože si uvědomil, že pro nahrávací společnost není na prvním místě on, nýbrž na začátku 90tých let byly v módě Cyprus Hill a Kris Kross.

Po krátké pauze se DMX vrátil v roce 1994 se singlem "Make a Move". Předtím, než se stala známá jeho vlastní tvorba, proslavil se v písničkách od autorů jako: LL Cool J - "4,3,2,1", Mic Geronimo - "Usual Suspects", Mase - "24 Hours To Live", nebo také v Lox - "Money, Power & Respect."

Když opustil Columbia Records, podepsal smlouvu s Ruff Ryders/Def JamRecords a vydal svůj další a tentokrát velice úspěšný singl "Get At Me Dog", který předcházel debutovému sólo albu It's Dark And Hell Is Hot (1998).

Album, které se stalo naprostou jedničkou v Billboard Charts a nastartovalo éru DMXe, bylo album "Flesh of My Flesh, Blood of My Blood (1999)", které okupovalo první místa v hitparádách po celé tři týdny. Protože se předtím mohl objevit na několika cd jiných skvělých umělců, proto nastal čas jim to také oplatit a tak se v písni "The Omen" můžete setkat s hosty, jako je: The Lox, Jay-Z, Mary J. Blige, a dokonce Marilyn Manson.

DMX si ani neodpočinul a celý hip hopový svět přivítal v roce 2000 jeho třetí album "And Then There Was X" , které se také stalo naprostou jedničkou a dokonce bylo ohodnoceno 5násobnou platinovou deskou. Mimo to také DMX přispěl svou spoluprácí na albu Ruff Ryders - "Ryde Or Die Vol. 1".

O tom, že DMX má co říci a že to lidé chtějí slyšet, svědčí i počet prodaných kopií po celém světě. Je jich více jak 15 miliónů.

Protože byl DMX unaven z rapperů, kteří pořád zpívají jen samé"bling bling" a o autech, zaměřil se proto ve svých písních na život v ulicích a na význam spolehlivosti a oddanosti.

Po třech obrovsky úspěšných albech, vydaných během dvou let, přichází DMX v roce 2001 s albem "The Great Depression".

Když se DMX vrátil ze svého turné po státech "Hard KnockLife", přidal ke své dosavadní hudební kariéře ještě kariéru filmovou. Po rolích ve filmech Belly a Romeo Must Die (Romeo musí zemřít), ztvárnil v roce 2001 roly protivníka Stevena Segala v senzačním filmu Exit Wounds. Všechny tyto filmy Vám vřele doporučuji ;o), mám je pořád rád, i když jsem je viděl již podesáté.

V roce 2003 vydává DMX své zatím poslední album s názvem "Grand Champ"

Proto že se zdá, že všechno co DMX udělal nemělo chybu, tak se zde musím zmínit i o tom, že měl také v roce 2001 problémy se zákonem, když řídil své auto bez řidičského průkazu.

Protože se DMX vždy hodně zajímal o životy ostatních lidí, strávil mnoho vánočních svátků v Harlemské nemocnici na pediatrickém oddělení, pro děti nakažené AIDS. Během svátků Díkuvzdání zase rozváží jídlo do center pro lidi bez domova. Také přispěl více než velkorysým darem na záchranu kostela, aby nemusel být uzavřen a pomocí jeho fondu "Mariela House Foundation" pomohl podpořit svobodné mladistvé matky.

Jedno je proto jasné, DMX je opravdu osobnost se srdcem na pravém místě.

DMX - Party up

15.9.2007 23:29 | N3ro | DMX

DMX - Ruff Ryders Remix

13.4.2007 21:12 | N3ro | DMX

dmx get it on the floor

13.4.2007 21:10 | N3ro | DMX

Slippin' - DMX

13.4.2007 21:09 | N3ro | DMX

Dmx- Lord Give Me Sign

13.4.2007 21:08 | N3ro | DMX

dmx party up in here

13.4.2007 21:07 | N3ro | DMX

DMX - Stop Being Greedy

13.4.2007 21:06 | N3ro | DMX

dmx where the hood at/a'yo Kato

13.4.2007 21:04 | N3ro | DMX

dmx-whats my name

13.4.2007 21:03 | N3ro | DMX

DMX How's It Going Down

13.4.2007 21:02 | N3ro | DMX


  
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář